3a jornada de la Lligueta Atlètica Sub-11

Dissabte 14 de desembre es va celebrar a la pista universitària la 3a jornada de la Lligueta Atlètica Sub-11. Allà es va fer una combinada oficial de la categoria aleví masculina en què l’Àlex Teruel es va situar 9è amb 572 punts, destacant especialment en el llançament de pes amb un registre de 7,62m.

A destacar en AM l’Àlex Val, el Ricart Martínez, el Saül Ruiz, l’Àlex Teruel i el Sergi Egea, que van saltar més de 3 metres a la llargada; l’Àlex Val amb 9”2 en 60m.ll. i el Javi Puente en salt d’alçada amb 1,10m.

Javi Puente i l’Alex Teruel

En AF destaquem el 9”6 en 60m.ll. de la Núria Noguera, el 10”0 de la Berta Martín i el 10”1 de la Càrol Tomé;  i els 20,12m. de l’Emma Morillas en el llançament de pilota.

Emma Morillas

En Benjamins, destaquem el relleu de 4×60 amb 45”8 del Jay, el Nico, el Querol i el Gael; i de 45”5 de l’Aina, l’Alessandra, la Núria i la Berta. A nivell individual, els 11,51m de la Berta Saiz i els 18,06m. del Gael Valero en llançament de pilota; i els 1000metres de l’Oriol Rosaura (3’50”), de l‘Elan Pastori (3’58”) i de l’Aina Olmo (4’03”).

I en pre-benjamins destaquem la participació del Roc Pérez, l’Edgar Garcia, el Neil López, el Víctor Rivas, l’Èric Bremer, el Sergi Ivars, l’Èric Tomé, la Mila Carrión i l’Eva Vila.

Resultats

Trista Noticia

Avui ens ha arribat la trista noticia de la mort de la dona del nostre amic i soci Miquel Sangaló, Teresa, ahir 25 de desembre a les 12 del migdia.

El podreu acompanyar desde avui a les 5 de la tarda, al Tanatori de Santa Coloma de Gramenet, on es fa la vetlla. Dema 27 de desembre, a les 11 del mati, faràn l’enterrament al mateix cementiri.

Rep, Miquel, tot el nostre afecte i ànims de part de tot el Club, que està de Dol.

 

Valenti Huch millor atleta veterà Espanyol del 2013

La Federació Espanyola ja ha designat als millors atletes d’Espanya 2013, i la nostra recent incorporació, Valentí Huch, ha estat triat a la categoría de Veterans.
 Felicitats Valentí!!
Mejores atletas españoles de 2013
VALENTÍN HUCH Y AURORA PÉREZ VENCEN EN VETERANOS
En la categoría de veteranos el título se otorga mediante una clasificación mixta en la que cuentan los votos recibidos por los internautas, los votos emitidos por los propios atletas veteranos y el valor porcentual de su marca con respecto a su edad. En hombres el título ha sido para Valentin Huch y en mujeres para Aurora Pérez.
 
Germán Alonso
Aquest video de Pepote Lago us farà conèixer una mica millor a un dels nostres socis més recents:

CROS DE SANTS-MONTJUÏC: Aitor Boada i Aina Olmo al més alt del podi

Una bona representació de la nostra promoció va sortir el passat diumenge al Cros Escolar de Sants-Montjuïc, al Parc de l’Espanya Industrial.  Els atletes classificats entre els 20 primers van ser:

1998-99: 11a Ana Travé
2000: 10a Emma Saez, 12a Sara Millán, 18a Maria Saez
2001: 6a Anna Sala, 14a Esther Bonjorn, 3r Enric Piñera, 8è Marc Crespí, 12è Javier Aguado
2002: 6a Olívia Casabas, 11a Lucía Maldonado, 19a Elena Tur, 5è Biel Rodríguez, 17è Allan Silva
2003: 9a Nora Loudini, 14a Maria Martínez, 16a Emma Morillas, 17a Clàudia Salas, 1r Aitor Boada, 13è MIguel Ángel Montejano, 14è Enzo Ruiz
2004: 12a Júlia Salas, 20a Mar Pescador
2005: 1a Aina Olmo, 5è Oriol Rosaura, 7è Simó Sannino, 10è Nil Fontelles, 19è Jay Ruiz
2006: 5a Alessandra Mattei; 10a Laia Arnau, 3r Elan Pastori, 4t Bruno Maturana, 6è Querol Rodríguez, 19è Pol Bernabé (Ignasi Iglésias)
2007: 6a Mila Carrión, 7a Sofía Sannino

Aina Olmo i Aitor Boada

Felicitats a aquests atletes i tots els que vau completar la cursa!

Resultats

Infantils i cadets en pista

Dissabte 14 de desembre els infantils van competir a les pistes d’en Paco Águila, a Badalona. Els resultats més destacats van ser:

500m.ll.: Biel Rodríguez 1’35”6
2000m.ll.: Marc Hromcová 7’58”5; Olívia Casabas 8’17”1
Salt d’alçada: Marc Hromcová 1,20m.

Els cadets es van estrenar fent 60m.ll. a la pista coberta de Sabadell. Marques: Ana Travé 8”87, Max Rentto 9”33, Clara Ramos 9”33, Emma Guixeras 9”43, Sara Romero 9”12

Resultats(Cadets)  Resultats (Infantils)

Juvenils, júniors i absoluts al 1r control de pista coberta

 

Doncs això, primer control de pista coberta on es van estrenar els següents atletes:

60m.ll. Òscar Montalbán (JuvM)  8”26; Roger Dapena(JM) 8”04; Carla Piñera (Juv F) 8”82; Germán Alonso (VM55) 8”96
400m.ll.: Òscar Montalbán 1’01”10, Carla Piñera 1’06”19
60m.t.: Marc Bel (VM35) 9”03
Llargada: Marc Bel (guanyant la prova) 6,46m.
500m.ll.: Lluís Vallejo (soci club que corre per AAC) 1’06”12; Arnau Parareda (monitor d’Escola) 1’06”53; Laura Alonso (Rècord de Catalunya Aboslut i Rècord d’Espanya Promesa) 1’16”00; Mercedes Herreras (PF) 1’23”60

Resultats

Cursa Popular de La Sagrera 10km

Álex Núñez 34’29” (MMP des que és del Club), 237è Miguel Ángel Gómez 41’50” temps real (marca des que és del club); 459è Miquel Sangaló 45’37” t.real. (a menys d’un minut de la seva millor marca); 528è Charly Alcalá 46’55”, 18a Cristina Arjona 46’54”; 594è David Berdiel 47’49”

Resultats