Properes competicions de l’Escola d’Atletisme (abril 2013)

El mes d’abril està ple de competicions.

El dia 6 d’abril a Castellar del Vallès estan convocats els atletes cadets (1998-99) en la 1a jornada dels controls cadet-juvenil-júnior: http://www.fcatletisme.cat/Promocio/reglaments/controlcad-juv-junal2013.pdf

El dia 13 d’abril els mateixos cadets convocats al Prat de Llobregat en la 2a jornada dels controls cadet-juvenil-júnior: http://www.fcatletisme.cat/Promocio/reglaments/controlcad-juv-junal2013.pdf

El mateix 13 d’abril infantils (2000-01) i alevins (2002-03) amb llicència federativa (els que entrenen en pista) convocats al Serrahima en la 7a jornada (pista 2) de controls de la FCA: http://www.fcatletisme.cat/Promocio/reglaments/controlsbenjami-alevi-infantil12-13.pdf

Cadets convocats a la lliga catalana absoluta: 13 d’abril a la tarda i 21 d’abril al matí (Mar Bella aquesta segona jornada). Estigueu alerta a les convocatòries.

El 14 d’abril 6è cros de la Challenge Escolar de Cros Barcelona Ciutat, el Cros de Nou Barris al Parc Central de Nou Barris. La convocatòria és a la zona de recollida de dorsals entre 40′ i 45′ abans de la pròpia cursa: http://www.elconsell.cat/ceeb/images/stories/documentacio1213/individual/Cros_Atletisme/Normat iva_Cros_12_13.pdf

El dia 20 d’abril a Mataró alevins, infantils i cadets convocats a la Prèvia del Campionat de Catalunya de Relleus. Podem presentar 2 equips (A i B) a cada categoria i prova, així que estigueu alerta a la convocatòria dels monitors i confirmeu amb seguretat la vostra assistència. http://www.fcatletisme.cat/Promocio/reglaments/catrelleusal2013.pdf

9,00 4 X 60 AM
9,30 4 X 60 AF
10.00 4 X 80 IM
10.30 4 X 80 IF
11.00 3 X 600 AM
11,30 3 X 600 AF
12,00 4 X 100 CM
12.30 4 X 100 CF
13.00 4 X 200 IM
13.30 4 X 200 IF
14.00 4 X 300 CM
14.30 4 X 300 CF

El dissabte 27 d’abril alevins i infantils convocats al 8è control federatiu: http://www.fcatletisme.cat/Promocio/reglaments/controlsbenjami-alevi-infantil12-13.pdf

Confirmarem la pista, però segurament pista 1 (El Prat de Llobregat) El diumenge 28 d’abril (estava programat el 21) segurament serà la 3a jornada d’atletisme en pista del CEEB a la Mar Bella http://www.elconsell.cat/ceeb/images/stories/documentacio1213/individual/Cros_Atletisme/Normat iva_Atletisme%20_1213.pdf

Altres informacions

Resultats de les darreres competicions:

1. Cros de Ciutat Vella

2. 2a jornada de pista ceeb

3. Resultats Challenge de Cros a falta dels dos darrers crossos

4. Resultats Jornades Pista CEEB general

5. Prèvia Campionat de Catalunya Infantil Pista Coberta

6. Control Aleví i Infantil 16/3

Carles Castillejo i Laura Alonso al pòdium

Aquest cap de setmana, el nostre entrenador de “Ruterus” Carles Castillejo, ha estat segon al Campionat d’Espanya de Cros, per darrera el recordman d’Europa de 2000 i 3000 en pista coberta, Segio Sanchez.

Foto: Mundo Deportivo

Per altra banda, la nostra atleta, Laura Alonso, ha estat segona al Campionat de Catalunya Junior de Pista Coberta, a la prova de 400, a tan sols 8 centèssimes de la guanyadora.

Felicitar als dos atletes per aquests magnífics resultats!

Resultats del Campionat d’Espanya de Cros i del Campionat de Catalunya Junior de PC

La nostra escola ha estat al Cros de Ciutat Vella, en què han pujat a podi (de 8 primers) el Pol Guixeras, l’Aitor Boada, l’Héctor Marquès, la Paula Vergara, l’Aina Olmo, el Simó Sannino, el Marc Soler, l’Olívia Casbas, el Jan López, la Laia Arnau i el Bruno Maturana; a més de molts altres atletes que ho han donat tot.

Fotos (Gemma Sallarès), fotos del CEEB i resultats

I per últim però no menys important, hem estat la direcció tècnica a la Transplant Run. Molt bona primera edició amb més de 2000 participants, on la nostra aportació en la confecció del traçat i muntatge del circuit, planificació de sortida i arribada, i supervisió del funcionament de la cursa, en la seva vessant tècnica, han fet que fos un èxit també organitzatiu. La feina voluntaria i altruista dels voluntaris, la seva resposta, posa un bon gra de sorra que ajudarà al Club i als seus integrants, a superar aquests moments dificils, de gran manca de suports institucionals, per fer possible la pràctica del nostre esport a TOTHOM.

Diversos atletes del club hi van participar, guanyant les curses absolutes femenina i masculina, l’Andrea Piñera, i el nostre entrenador Arnau Parareda.

Resultats i Fotos (de Simon Chute)