Setmana Santa

Us informem que:

DIVENDRES 23 DE MARÇ:
Darrer dia d’entrenaments per vacances de Setmana Santa.
DIMARTS 3 D’ABRIL:
Inici d’entrenaments després de vacances de Setmana Santa.

 

Campionats de Catalunya: Marxa en Ruta Individual, Cros Master, sub23 PC, sub18 de relleus i Master de Clubs de PC

Diumenge 4 de febrer de 2018 es va celebrar el Campionat de Catalunya de Marxa en Ruta Individual al Vendrell.

A la categoria màster M40 als 5km en Sergio Ezquerro va ser 4rt amb marca personal (30:46). I en J. Carlos Mena subcampió de Catalunya de 5km a la categoria M45, també amb marca personal (32:13). El nostre entrenador de marxa del club, en Marc Guerrero, participant amb l’Hospitalet, va ser 6è de Catalunya a la prova absoluta de 20km (1:39.34).

Moltes Felicitats!

Resultats

Al Campionat de Catalunya de Cross a Caldes de Malavella, Nancy Nena Quispe, ha estat 2a en categoria W50, igual que en Dani Alonso en categoria M35. Per altra banda, l’equip de cros M35-45, format pel Dani Alonso (2n), l’Ignasi Girones (16è) i Jesus Chinchilla (37è) van aconseguir el bronze.

En categoria senior, Benita Breiter fou segona.

Felicitats!

Resultats Master , Senior F

Diumenge 28/1

Campionat Catalunya Sub-23, els nostres atletes: Gema Bravo bronze en triple i 4a en llargada; i Albert López semifinalista en 200 amb 23,56.

I el nostre equip de relleus campions de Catalunya de relleus 4×400 sub-18 en pista coberta:
Pol Verdugo
Enric Piñera
Guillem Sabatés
Marc Crespí

Felicitats!

 

 

Campiones de Catalunya de Clubs en dones i bronze en homes. Equip Màster sensacional, moltes felicitats!

A més, les nostres joves veteranes van batre el record de Catalunya de relleus 4×200 W40 en pista coberta el pasat diumenge a Sabadell: 1’54″11: Àngeles Rodríguez, Mireia Gorju, Maria José Carabante i Maribel de la Calle

I on la super Lluisa Casanovas va batre el Record de Catalunya de 60 W65!!!

 

Calendari 2018

Benvolguts/des, feliç any nou!
Us passem informacions per a la planificació dels propers mesos, en especial perquè tingueu molt
en compte les competicions per equips i els terminis d’inscripció.
Calendari gener:
 Dilluns 8: Inici d’entrenaments.
 Divendres 12: Desplaçament de tots els atletes de PG a MB.
 Dissabte 13: Control a Pista Coberta Sub16 (cadets)
 Dissabte 13: Control a Aire Lliure Sub14 (infantils)
 Diumenge 21: Cros Escolar de Les Corts
 Divendres 26: Desplaçament de tots els atletes de PG a MB.
 Dissabte 27: Control a Pista Coberta Sub16 (cadets)
Calendari febrer:
 Dissabte 3: Control a Aire Lliure Sub14 (infantils)
 Divendres 9: Desplaçament de tots els atletes de PG a MB.
 Dissabte 10: Eliminatòries del Campionat de Catalunya 4×200 sub14 (infantils)PCoberta
 Dissabte 10: Eliminatòries del Campionat de Catalunya 4×300 sub16 (cadets)PCoberta
 Dissabte 10: Control PCoberta Sub 16 (cadet)
 Diumenge 11: Campionat de Catalunya de Cros (federatiu) alevins, infantils i cadets
 Dissabte 17: Lligueta Atlètica de Barcelona
 Dissabte 17: Campionat de Catalunya de Clubs sub14 Pista Coberta
 Diumenge 18: Cros Escolar de l’Eixample
 Divendres 23: Desplaçament de tots els atletes de PG a MB.
 Dissabte 24: Control sub16 Pista Coberta