4 medalles al Campionat del Món Màster Màlaga 2018

Barcelona Atletisme ha guanyat quatre medalles al Campionat del Món Màster Màlaga 2018, tres d’or i una de bronze. A més d’assolir diversos llocs de finalistes (Jordi Bedmar (8è) al triple, Mireia Gorju (4à) als 400 o María José Carabante (4à) als 400 també). Les medalles del nostre club són aquestes.

  • Lluïsa Casanovas, or a alçada W65
  • Mireia Gorju, or als 4×100 W45
  • María José Carabante, or als 4×400 W50
  • Mireia Gorju, bronze als 4×400 W45

Les fotos són del Jordi Bedmar.

 

Mireia Gorju

 

María José Carabante

 

Lluïsa Casanovas

Campionat de Catalunya de Clubs 2018 (2a jornada)

Dissabte, 21 d’abril de 2018, vam disputar a Hospitalet de Llobregat la 2a jornada del Campionat de Catalunya de Clubs.

Resultat de la jornada:

1 ISS – L’Hospitalet 26.250 punts
2 AA Catalunya 24.454
3 Pratenc AA 21.129
4 U Colomenca At. 21.054
5 CE Universitari 19.932
6 Barcelona At. 19.889
7 UGE Badalona 6.050

 

Campionat de Catalunya de Clubs 2018 (1a jornada)

Diumenge, 15 d’abril de 2018, vam disputar a El Prat de Llobregat, la 1a jornada del Campionat de Catalunya de Clubs 2018. La classificació d’aquesta jornada és:

1 AA Catalunya 27.939 punts
2 ISS – L’Hospitalet 26.927
3 U Colomenca At. 21.563
4 Barcelona At. 21.450
5 Pratenc AA 20.024
6 CE Universitari 17.761
7 UGE Badalona 6.352

>> Tots els resultats (pdf)

Lucia Maldonado

Pol Verdugo

Mireia Gorju i Elisabeth Ezquerro

 

Fotos de Jordi Bedmar.

Campionat de Catalunya Cadet i Campeonato de España Juvenil

Este fin de semana se celebraron, entre otras competiciones, el “Campionat de Catalunya Cadet” en Santa Coloma de Gramenet y el “Campeonato de España Juvenil” en Getafe (Madrid).

Nuestros jóvenes atletas compitieron a su más alto nivel.

 

CADETES (Catalunya)

Óscar García 8º en su semifinal de 330 mt. (47.76)

Alba Trueba 15ª en la final de 3.000 mm. (19.24.33)

 

JUVENILES (España)

Marc Crespi en el 200 ml, supero 1ª ronda y en semifinales 10º (23.15 – 22.75)

Pol Verdugo en el 200 ml, supero 1ª ronda y en semifinales 18º (23.22 – 23.22)

Oriol Calsina en semifinales 400 ml, 13º (51.43)

Pol Teruel en semifinales 800 ml, 16º (2.00.89)

Julia García en semifinales 800 ml, 14ª (2.23.87)

Oriol Marti supero la semifinal y en la final clasificó 11º del 1.500 ml (4.05.90 – 4.12.10)

Kevin Fernandez fue 9º en la final del 3.000 ml (9.14.01)

 

Enhorabuena a tod@s